Vatikán: Pápež sa necítil zdravotne dobre, zrušil časť štvrtkového programu

Zdroj: Axios

Vatikán 27. februára (TASR) – Pápež František sa necíti zdravotne v poriadku a nezúčastní sa na plánovanej štvrtkovej omši s rímskymi kňazmi. S odvolaním sa na oficiálne vyhlásenie Vatikánu o tom informovala agentúra AP.
Podľa Vatikánu je 83-ročný pápež „miestne indisponovaný“ a vo svojej ďalšej plánovanej práci bude vo štvrtok pokračovať. František však „uprednostní ostať v blízkosti Santa Marta“, vatikánskeho hotela, v ktorom žije.
Tlačové vyhlásenie sa k pápežovmu zdravotnému stavu bližšie nevyjadruje, počas omše na Popolcovú stredu ho však videli kašľať a smrkať, dodala AP.
Správa o pápežovej chorobe sa objavila v čase rozširujúceho sa koronavírusu v severnom Taliansku, ktorý sa tam potvrdil u viac ako 400 ľudí. Tri prípady tiež zaznamenali v Ríme.
Pápež však napriek tomu nezrušil pravidelnú audienciu na Popolcovú stredu a na Námestí sv. Petra v Ríme sa zdravil s veriacimi, bozkával s deťmi a viedol omšu.
František mal vo štvrtok podľa plánu cez mesto cestovať do Baziliky sv. Jána v Lateráne, aby sa stretol s rímskymi klerikmi a na začiatku pôstu s nimi slávil kajúcnu omšu.
Argentínsky pápež sa vo všeobecnosti teší dobrému zdraviu.

You may also like...