Vatikán:Pápež uistil chorých na COVID-19 i zdravotníkov a úrady o svojej podpore

Zdroj: Zenit

Vatikán 26. februára (TASR) – Pápež František v stredu ubezpečil o svojej podpore všetkých chorých, ktorí sa liečia na respiračné ochorenie COVID-19 spôsobované novým koronavírusom. Vyzdvihol i prácu zdravotníkov, ktorí sa o nich v chorobe starajú, a ocenil aj nasadenie všetkých ľudí a úradov snažiacich sa zastaviť šírenie nákazlivého vírusu.
Pápež to uviedol v stredu počas generálnej audiencie, ktorá sa aj z dôvodu šírenia koronavírusu v Taliansku konala pod holým nebom, na Námestí sv. Petra, a nie v Aule Pavla VI.
Pápež sa vo svojom posolstve vyjadril aj k situácii v Iraku, pričom tamojších obyvateľov ubezpečil o svojich modlitbách za nich, za mier i za cestu do tejto krajiny, ktorá sa plánovala na tento rok.
František sa zmienil aj o Popolcovej strede, ktorou sa dnes začína predveľkonočný pôst. Vyzval prítomných pútnikov i všetkých veriacich, aby sa vydali na cestu viery a pokánia a opäť pre seba objavili „radosť kresťanskej nádeje“.
Spravodajský portál Vatican News informoval, že pápežovým liturgickým vstupom do veľkého pôstu bude večerné slávenie omše v rímskej Bazilike sv. Sabíny na Aventíne spojenej s udeľovaním znaku kríža popolom na čelá veriacich.
Pápežovi popolec udelí slovenský kardinál Jozef Tomko, keďže ide o jeho titulárny kostol.
Ako pripomenul portál, Tomko – emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov – oslávi 11. marca svoje 96. narodeniny.

You may also like...